Monday 10 April 2017
آقایان گزارشگر ؟ داور همان قاضی نیست !!!
نویسنده : فرهاد خراسانی

استدلالات ادبی که غالبا مبتنی بر قیاس و شباهت است ، دور از استدلالات منطقی و قضایی است . چون در منطق و در مقام قضا ، عناوین واقعیه معتبر است نه تعاریف ظاهریه . 

داور در اصطلاح به کسی گفته میشود که برای داوری یا حکمیت انتخاب شده باشد ولی نه بطریق فصل خصومت قضات دادگاه های رسمی . قاضی هم کسی است که به شغل قضاء و فصل خصومت و ترافع اشتغال دارد و به معنی دادرس هم استعمال میشود . مسابقه به معنی سبقت و پیشی گرفتن است و نه به معنای جدال و جنگ و خصومت . داور یک مسابقه ورزشی مثل فوتبال ، کسی است که مطابق قوانین و مقررات ، بین بازیکنانی که این موارد را درون زمین رعایت نکنند و  یا از آن عدول و سرپیچی نمایند تذکر داده و تنبیه میکند اما غالبا در گزارش مسابقات فوتبال شنیده میشود که بعضا گزارشگران برای هیجان دادن به آن ، از کلمات جدال و جنگ و در پاره ای موارد ، داور را قاضی خطاب مینمایند . 

همانطور که توضیح داده شده وظیفه قاضی فصل خصومت است در حالیکه یک مسابقه فوتبال یک رقابت ورزشی است و نه یک خصومت ورزشی در غیر اینصورت با اهداف و روح ورزش منافات دارد ولیکن بکارگیری گزارشگران از کلمه قاضی بجای داور یک مصطلح تماما غلط است .

جديدترين اخبار ورزشي
تاریخ انتشار: نا شناخته
جستجو باشگاه فوتبال پرسپوليس رشت به مديريت بهزاد داداش زاده

نمایش وضعیت در یاهو


منوي اصلي
ايجاد سايت توسط : حافظ رايانه تصوير
Designed: www.hafezrayaneh.com
تمام حقوق برای سايت آكادمي فوتبال پرسپوليس رشت محفوظ است.
بهترین حالت نمایش دقت 768*1024 به بالا ميباشد.
این سایت تابع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران میباشد.
زمان بازسازي صفحه :0.1215 ثانيه, 0.0294 براي هر جستجو . حافظه مصرف شده :2,001كيلو بايت